Zavřít reklamu

Společnost Samsung se podobně jako řada jiných významných technologických firem musí často potýkat s takzvanými patentovými trolly. Ti na ni často podávají bizarní žaloby kvůli nejrůznějším patentům, což je pro firmu nepříjemná a zbytečná komplikace. Vedení jihokorejského giganta ale v nedávné době definitivně došla trpělivost, a rozhodlo se zakročit.

O nové strategii, ke které se hodlá společnost Samsung nyní uchýlit v boji proti patentovým trollům, informovala v týdnu některá jihokorejská média. Podle jejich zpráv se Samsung chystá přistoupit k výrazně agresivnějším právním krokům, a to zejména v soudním řízení se firmami Longhorn IP a Trechant Blade Technologies. Soudní spor, který se začal koncem minulého týdne řešit u soudu v severním okrese Kalifornie, se také týká žalob ohledně patentů společnosti Samsung. Právě v rámci tohoto řízení by se podle některých odborníků mohla zrodit řada precedentů, které by do budoucna patentovým trollům značně znesnadnily jejich snahy. Společnost Samsung chce svou novou strategií také vyslat jasnou zprávu všem patentovým trollům o tom, že s nimi do budoucna již nebude rozhodně zacházeno v rukavičkách.

Takzvaní patentoví trollové jsou nejčastěji firmy, které samy neprodukují žádný hardware ani software. Zdrojem jejich příjmu bývá odškodné a finanční náhrady, které kvůli porušování patentů vylákají z úspěšných velkých společností. Jedním z nejznámějších patentových trollů je například firma, které se kdysi se Samsungem podařilo vysoudi více než patnáct milionů dolarů kvůli údajnému porušení patentu, souvisejícího s Bluetooth technologií.

Dnes nejčtenější

Další články