Zavřít reklamu

Vysoké ambice Samsungu v oblasti chytré domácnosti ani letos nepolevují – dokazuje to nová zpráva společnosti incoPat, podle níž se jihokorejský technologický gigant stal v letošním roce na tomto poli druhým největším přihlašovatelem patentů (neplést s držitelem patentů) na světě.

Samsung si měl letos podat 909 patentových přihlášek souvisejících s technologiemi chytré domácnosti. Překonal jej pouze čínský výrobce domácích spotřebičů Haier, který zažádal o schválení  1163 patentů.

Třetí místo si s 878 přihláškami zajistila společnost Gree, čtvrté místo obsadila firma Midea, která podala 812 přihlášek (obě opět pocházejí z Číny), a první pětku uzavírá další jihokorejský technologický kolos LG se 782 přihláškami. Na šestém a sedmém místě pak skončily společnosti Google a Apple a na dalších Panasonic a Sony.

Platforma chytré domácnosti Samsungu – SmartThings – v poslední době roste na popularitě na různých trzích včetně Nizozemska, kde společnost nedávno spustila kampaň Welcome To The Easy Life. Od příštího roku budou platformu používat vozy Mercedes-Benz třídy S, a Samsung ji dokonce využil k vytvoření strašidelné halloweenské marketingové kampani.

I když jsou ambice Samsungu v oblasti chytré domácnosti vysoké, stojí za to připomenout, že gigant je druhým největším přihlašovatelem patentů, nikoli držitelem (množství získaných patentů jednotlivých společností zpráva neuvádí). I tak Samsung za posledních patnáct let zaznamenal nejvyšší počet patentových přihlášek týkajících se technologií chytré domácnosti – celkem 9447.

Dnes nejčtenější

.