Zavřít reklamu

Google zavede od ledna příštího roku nová pravidla, podle nichž rozšíření internetového prohlížeče Chrome budou ukazovat podrobnosti o tom, jaká data o uživateli sbírají. Tyto informace budou poskytovat přímo vývojáři.

Google ve svém novém blogovém příspěvku uvedl, že internetový obchod Chrome bude ukazovat více informací o shromážděných údajích „jasným a srozumitelným jazykem“. Tyto informace a vysvětlení, proč ta či ona data shromažďují, budou muset poskytovat sami vývojáři. Nová pravidla vejdou v platnost 18. ledna příštího roku.

Americký technologický gigant vedle toho zavádí zásadu, jíž chce limitovat to, jak tvůrci rozšíření nasbíraná data o uživatelích používají. Vývojáři budou muset zajistit, že použití nebo přenos údajů je primárně ku prospěchu uživatele a že je v souladu s účelem rozšíření, který byl zmíněn na příslušné stránce obchodu. Povolen je nyní prodej uživatelských dat a vývojáři nesmějí použít či přenést uživatelské údaje pro personalizovanou reklamu.

U vývojářů, kteří do zmíněného data výše uvedené informace neposkytnou, bude u jejich položek v obchodě uvedena poznámka, která bude uživatele informovat, že dané rozšíření novým pravidlům zatím nevyhovuje. I když je to krok správným směrem, nemusí to být řešení sběru dat například pro poskytování půjček, píše web Gadgets 360.

Související články

Dnes nejčtenější