Zavřít reklamu

Divize Samsungu Samsung Display původně plánovala, že zastaví výrobu LCD panelů do konce letošního roku, podle nové neoficiální zprávy však svůj záměr o něco odsunula. Technologický obr prý nyní hodlá ukončit produkci panelů v továrně ve městě Asan v březnu příštího roku.

Důvodem pro změnu plánu je prý současná koronavirová situace a nedávný nárůst poptávky po LCD panelech. Samsung již měl o svém rozhodnutí informovat přidružené společnosti. Zpráva dodává, že gigant jedná s několika firmami o prodeji souvisejících zařízení. Prodej chce prý finalizovat do února příštího roku a o měsíc později výrobu panelů ukončit.

Samsung vyrábí LCD panely v továrnách v jihokorejském Asanu a čínském Su-čou. Již v létě podepsal „deal“ o prodeji sučouské továrny s čínskou společností CSOT (China Star Optoelectronics Technology), zabývající se výrobou LCD a OLED panelů. Ještě dříve prodal část zařízení z asanské továrny firmě Efonlong, dalšímu čínskému výrobci displejů.

Technologický kolos přechází z LCD panelů na displeje typu Quantum Dot (QD-OLED). Nedávno oznámil plán na rozšíření tohoto byznysu do roku 2025, který počítá s investicí ve výši zhruba 11,7 miliardy dolarů (necelých 260 mld. korun). Do druhé poloviny příštího roku však prý bude schopen vyrobit měsíčně jen 30 000 QD-OLED panelů. To je dost na dva miliony 55palcových televizorů za rok, ročně se však prodá 200 milionů televizí. Experti každopádně očekávají, že výrobní kapacita Samsungu se zlepší s tím, jak bude investovat do technologií a souvisejících zařízení.

Dnes nejčtenější

Další články