Zavřít reklamu

Samsung Galaxy M02 (také označovaný jako A02) je zřejmě dalším telefonem korejské společnosti, který bude primárně mířit na asijské trhy. Jeho předchůdce Galaxy M01 (také prodávaný jako A01) byl určený hlavně k rozšíření podílu Samsungu v Indii, kde se nejlépe neprodávají vlajkové lodi, ale výhodné telefony z nižší střední třídy, které dokážou nabídnout k základním specifikacím i něco navíc. Zatímco v případě M01 šlo o duální fotoaparát, jeho nástupce se bude konkurenci snažit přebít svou velkou baterií o kapacitě 5000mAh. Minulá generace modelu se spokojila s 3000mAh, takže jde o poměrně zásadní skok.

Oficiálně jsme zatím o nepředstavených modelech nic neslyšeli. Víme ale, že už obdrželi Wi-Fi certifikaci. Ta potvrdila, že by měly telefony podporovat jedno pásmové Wi-Fi b/g/n, standard Wi-Fi Direct a měly by běžet na Androidu 10. Z neoficiálních střípků informací si ale můžeme podobu modelů poskládat trochu jasněji. Měly by nabídnout displej o uhlopříčce 5,7 palce s rozlišením HD+, čipset Snapdragon 450, dva až tři gigabajty operační paměti, 32 gigabajtů místa na vnitřním úložišti, podporu microSD karet, duální fotoaparát a nadstavbu One UI 2.0.

Galaxy M02 tedy určitě dech nikomu nevyrazí, to ale ani není cílem Samsungu. Telefony se totiž v podobné konfiguraci budou prodávat za velmi nízkou cenovku kolem 150 dolarů (cca 3300 korun) a to je velmi slušná cena.

Související články

Dnes nejčtenější

.