Zavřít reklamu

Samsung potvrdil, že prohlížeč Samsung Internet 13.0 opouští fázi bety a bude veřejně dostupný v obchodech Galaxy Store a Google Play do konce týdne. Nejnovější velký update browseru se soustředí na vylepšení ochrany soukromí a bezpečnosti, uživatelského rozhraní a zkušenosti a přináší též nové moduly API a aktualizace enginu.

Samsung Internet 13.0 byl optimalizován pro uživatelské rozhraní One UI 3.0 (které je zatím stále ve fázi bety), bude ale samozřejmě fungovat i se staršími verzemi nadstavby. Nová aktualizace prohlížeče přináší rozšiřitelnou lištu aplikací do záložek, uložených stránek, historie, nastavení, blokátorů reklamy a rozšiřitelných modulů. Kromě toho budou uživatelé moci při surfování po internetu skrýt stavovou lištu a budou mít nově také možnost přidat vlastní název k záložkám, hned jak si „ozáložkují“ stránku.

Další novinky zahrnují režim High Contrast, který bude možné používat v kombinaci s tmavým módem, a funkci umožňující uživatelům dvojitým klepnutím na střed obrazovky ovládat přehrávání videa, když Video Assistant „hraje“ v celém okně.

Nejnovější verze browseru také přináší změny „pod kapotou“, jako jsou nové moduly API (konkrétně WebRequest, Proxy, Cookies, Types, History, Alarms, Privacy, Notifications, Permissions, Idle a Management), a obsahuje v sobě nejnovější stabilní verzi webového enginu Chromium.

Související články

Dnes nejčtenější