Zavřít reklamu

Společnost Google má v plánu další změny, týkající se její populární streamovací platformy YouTube, konkrétně její desktopové verze. U té chce Google při poslechu obsahu na pozadí nově zavést audioverze reklam. Na blogu YouTube to tento týden uvedla produktová manažerka Melissa Hsieh Nikolic.

Ta v blogovém příspěvku zároveň potvrdila, že funkce audio reklam bude nejprve testována v betaverzi. Uživatelé, kteří na YouTube rádi poslouchají na pozadí hudbu nebo podcasty, by se v budoucnu měli dočkat speciálně cílených reklam v audioverzi. Systém reklam by měl údajně fungovat podobně, jako v případě bezplatné verze streamovací hudební služby Spotify.

YouTube je jedna z největších streamovacích platforem na světě, přičemž více než padesát procent jejích přihlášených uživatelů si po dobu více než deseti minut denně pouští hudební obsah. YouTube se zavedením audio reklam snaží vyjít vstříc inzerentům a umožnit jim takovou propagaci jejich značky, která bude schopná zaujmout veřejnost i v audio formě. Délka audio reklam by měla být standardně nastavena na třicet sekund, díky čemuž inzerenti výrazně ušetří, a posluchači budou mít jistotu, že se při poslechu hudby či podcastů na YouTube nebudou muset potýkat s příliš dlouhými reklamními spoty. YouTube zároveň upozorňuje potenciální inzerenty na to, že kombinace audio a video reklam jim zajistí lepší dosah a s její pomocí dosáhnou také přesnějšího cílení.

Související články

Dnes nejčtenější