Zavřít reklamu

Světu streamování hudby už dlouhou dobu zcela jasně vládne Spotify, tedy alespoň co se týče předplatitelů. Spotify se může sice pyšnit 130 miliony platících uživatelů, pokud ale vezmeme v potaz všechny uživatele, nedostižnou se najednou zdá služba YouTube Music. Té samozřejmě pomáhá její neodlučitelnost od nejpoužívanější video platformy, pořád ale operuje s miliardou posluchačů, z kterých by se mohli stát platící uživatelé. YouTube Music tak nezahálí a snaží se přidávat do svých aplikací stále nové funkce, kdy většinou „opisuje“ od více vydělávající konkurence. Naposledy přidala služba od Googlu personalizované playlisty, nyní přibývají nové možnosti, jak si připomenout hudbu, kterou jste poslouchali v různých obdobích, a integrace s populárními sociálními sítěmi.

První novinkou je nový personalizovaný playlist „Year in Review“. Ten nabízí souhrn vámi nejposlouchanějších skladeb za určitý rok. Stejná fíčura nechybí u Apple Music, ani na Spotify, kde ho můžeme najít pod názvem Tvé nej skladby s odpovídajícím letopočtem. Společně s ním mají ke konci roku dorazit i obecnější playlisty nejposlouchanějších písní roku. Druhá novinka cílí na uživatele Instagramu a Snapchatu, kterým nabídne možnost sdílet hudbu ze služby přímo do „storíček“. S tím se Google vydává na půdu, které už dlouhou dobu dominuje právě Spotify. Jde ale určitě o hezký pokus, jak pro sebe získat nové předplatitele z řad uživatelů sociálních sítí a „nabořit“ dominanci svého úhlavního rivala.

Obě nové funkce YouTube už testuje, dorazit by tedy měly co nevidět. Jak se líbí novinky vám? Používáte YouTube Music nebo služby některého z jejich konkurentů? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Dnes nejčtenější

.