Zavřít reklamu

S novým týdnem přichází další vylepšení ve službách společnosti Google. Tentokrát se jedná o službu Gmail, a to včetně její mobilní aplikace pro smartphony s operačním systémem Android. Společnost Google již před nějakou dobou uvedla, že má v plánu zavést nastavení, díky kterému se uživatelé budou moci rozhodnout o tom, jakým způsobem budou využívána jejich soukromá data.

Majitelé Google účtů mají nyní nově možnost rozhodnout se, zda jejich data ze služeb Gmail, Meet a Chatu budou použita pro účely zpracování chytrých funkcí napříč softwarovými produkty od společnosti Google. Na první pohled se to může zdát jako krkolomná formulace, praxe je ale poměrně jednoduchá. Chytrými funkcemi má Google konkrétně v případě Gmailu na mysli například automatické třídění e-mailových zpráv do kategorií Promoakce, Sociální sítě a Aktualizace. Mezi další chytré funkce patří třeba Smart Compose pro tvorbu e-mailových zpráv, souhrnné karty pro nákupy, rezervace a sledování zavazadel, nebo třeba přidávání událostí do Google Kalendáře na základě údajů, získaných z e-mailových zpráv.

Majitelé Google účtů po celém světě budou postupně dostávat upozornění, na jehož základě se budou moci rozhodnout, zda chtějí povolit využívání dat pro účely vybraných chytrých funkcí, nebo zda využívání těchto dat zcela deaktivují. Google v této souvislosti nicméně varuje, že odepření přístupu ke zmíněným údajům může mít za následek zhoršené fungování daných služeb. Upozorňuje také na to, že odepření přístupu nebude mít žádný vliv na možnost využívání služeb od Googlu. Společnost Google dále v této souvislosti dodává, že povolení ani odepření přístupu nebude mít vliv na zobrazované reklamy, protože osobní data uživatelů nejsou využívána k těmto účelům. K zavádění změn by mělo začít postupně docházet v průběhu následujících několika týdnů.

Související články

Dnes nejčtenější

.