Zavřít reklamu

Služba Google Photos se nejen mezi majiteli smartphonů značky Samsung těší velké oblibě. Umožňuje nahrávání, zálohování, sdílení a synchronizaci fotografií, a je dostupná napříč prakticky všemi zařízeními od Samsungu. Když byla služba v roce 2015 poprvé spuštěna, byly její součásti také neomezené zálohy se současnou mírně sníženou kvalitou zálohovaných fotografií pro většinu uživatelů. Dnes ale společnost Google oficiálně oznámila, že s neomezenými zálohami v příštím roce definitivně končí.

Dobrou zprávou je, že zrušení neomezených záloh nijak nezasáhne již nahrané fotografie – vztahovat se bude pouze na snímky, které uživatelé do služby Google Photos nahrají od uvedení zrušení do praxe. Od 1. června příštího roku se veškeré nově nahrané fotografie a videa budou započítávat do 15 GB bezplatného úložiště, které je součástí každého Google účtu. Stávající videa a fotografie, nahrané ve vysoké kvalitě, se do tohoto limitu nebudou započítávat – veškerý obsah, který uživatelé do služby Google Photos nahrají před 1. červnem příštího roku, bude zahrnut do výjimky a jeho uložení bude i nadále bezplatné.

Kvalitu zálohovaného obsahu v Google Photos si můžete ověřit v nastavení aplikace. Google ve svém prohlášení uživatelům připomíná, že standardních bezplatných 15GB úložiště k jejich Google účtu bohatě stačí na „uložení tří let vzpomínek“. Google zároveň zavede pro uživatele nové nástroje pro správu úložiště v Google Photos. Bude mezi nimi například utilita, která bude schopná zvýraznit tmavé nebo rozmazané fotografie nebo příliš dlouhá videa, a doporučit uživatelům jejich smazání v zájmu úspory místa.

Související články

Dnes nejčtenější

.