Zavřít reklamu

Místopředseda představenstva Samsungu Lee Jae-yong minulý týden navštívil hlavní výzkumně-vývojové středisko společnosti v Soulu. To by samo o sobě asi nebyla příliš zajímavá informace, kdyby Lee nebyl zachycen, jak drží zařízení s velmi neobvyklým form-faktorem. Takovým, který jsme od technologického giganta dosud neviděli.

Ihned po zveřejnění fotografie se vyrojily spekulace, podle nichž by mohlo být tajemné tenké zařízení prototypem telefonu se srolovatelným displejem. Tato možnost není vyloučena, Samsung totiž podle starších i novějších neoficiálních zpráv na podobném zařízení již delší dobu pracuje. Tomu ostatně nasvědčují uniklé patenty i to, že se již v roce 2016 pochlubil prototypem roztažitelného 9,1palcového AMOLED displeje.

Společnost telefon s rolovatelnou obrazovkou údajně ukazovala za zavřenými dveřmi během letošního veletrhu CES a některé zprávy hovoří o tom, že první zařízení tohoto druhu plánuje uvést na trh příští rok.

V rolovatelných smartphonech vidí potenciál i další společnosti, například LG a TCL. Druhá zmíněná letos v říjnu – jako první na světě – ukázala ve videu funkční prototyp. Není tak vyloučeno, že předběhne zavedené technologické obry a jako první vydá i komerční verzi. Nebylo by to ostatně poprvé, co by na poli nových technologií Samsung a spol. „trhla“ čínská společnost. Stalo se to třeba v případě ohebného telefonu, který jako první na světě uvedl na trh již v předminulém roce šen-čenský výrobce Royole (šlo o Royole FlexPai).

Koncept roztažitelného displeje je jistě zajímavý a využití by mohl najít i jinde než na smartphonech, například na chytrých reproduktorech.

Související články

Dnes nejčtenější

.