Zavřít reklamu

Majitelé Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra si jako jedni z mála majitelů telefonů s  Androidem mohou užívat podporu ultra-široko pásmových technologií. Podle webu XDA ovšem Google plánuje konečně jejich podporu zařadit do nových verzí svého operačního systému. Americká společnost zatím mlčí o tom, jak by mohla zařízení technologii využívat, pokud se ale podíváme na její současné užití, zjistíme, že půjde pravděpodobně o hledání zařízení v prostoru. Stejně ultra-široká pásma využívá funkce SmartThings Find, která je dostupná na zmiňovaných modelech od Samsungu.

Technologie ultra-širokého pásma dovoluje podporovaným zařízením navzájem určit svou polohu v prostoru. Díky neustálému určování vzájemné vzdálenosti dokážou na krátkou vzdálenost velice přesně sledovat svůj relativní pohyb. Technologie se používá zejména k nalezení ztracených maličkostí, například klíčů, hodinek nebo sluchátek. Oproti v minulosti podobně využívanému Wi-Fi nebo Bluetooth nabízí ultra-široká pásma i výhodu v menší spotřebě energie.

Za jak dlouho se však podpory technologie dočkáme, je však stále záhadou. XDA upozorňuje, že ji Google zřejmě nestihne zapracovat do připravovaného Android 12, a že zatím nemáme jasno ani v tom, zda-li ji firma zapracuje do další verze své vlajkové lodi v podobě šestého Pixelu. Funkci iPhony podporují už od loňského roku, její zapojení do androidího ekosystému by tak znamenalo vyrovnání sil s největším mobilním rivalem.

Související články

Dnes nejčtenější

.