Zavřít reklamu

Americký čipový gigant Qualcomm získal od americké vlády licenci umožňující mu opět obchodovat se společností Huawei. S informací přišel čínský web 36Kr.

Qualcomm, stejně jako další firmy, musel s čínským smartphonovým obrem přerušit spolupráci poté, co americké ministerstvo obchodu proti němu před několika měsíci zpřísnilo sankce. Konkrétně šlo o nová opatření, která měla zabránit tomu, aby se Huawei nemohl pomocí prostředníků dostávat k technologiím vyrobeným americkými společnostmi.

 

Podle zprávy webu 36Kr, o které informuje server Android Central, bylo jednou z podmínek, aby Qualcomm mohl Huawei poskytovat čipy, to, že se čínský technologický zbaví své divize Honor, jelikož Qualcomm v současnosti nemá kapacity, aby jej přidal do svého portfolia. Shodou okolností Huawei o prodeji Honoru, lépe řečeno jeho smartphonové divize, údajně již jedná, a to s čínským konsorciem Digital China a městem Šen-čen.

Pro Huawei by to byla více než dobrá zpráva, protože v současnosti nemůže – prostřednictvím své dceřiné společnosti HiSilicon – vyrábět vlastní čipy Kirin. Posledním čipem, který firma vyrobila, byl Kirin 9000, který pohání telefony nové vlajkové řady Mate 40. Připomeňme, že Qualcomm v minulosti zásoboval čínského giganta čipy do budgetových smartphonů.

Licenci americké vlády umožňující obnovení spolupráce s Huawei již měly dostat také společnosti Samsung (přesněji řečeno jeho divize Samsung Display), Sony, Intel nebo AMD.

Související články

Dnes nejčtenější