Zavřít reklamu

V polovině minulého měsíce se objevily zprávy, že Huawei chce prodat smartphonovou část své divize Honor. I když čínský smartphonový obr něco takového obratem dementoval, nyní se objevila další zpráva, která ty předešlé potvrzuje, a už má být dokonce „ruka v rukávě“. Huawei podle ní hodlá tuto část prodat čínskému konsorciu Digital China (o tom se jako o možném zájemci zmiňovaly i minulé zprávy) a městu Šen-čen, které se v posledních letech profiluje jako „čínské Silicon Valley“. Hodnota transakce je údajně 100 miliard jüanů (v přepočtu zhruba 340 mld. Kč).

Podle agentury Reuters, která s novou zprávou přišla, budou v astronomické částce zahrnuta oddělení výzkumu a vývoje i distribuce. Zpráva se zmiňuje pouze o smartphonové divizi Honoru, takže není jasné, jestli prodej zahrnuje další části jeho byznysu.

 

Důvod, proč by chtěl Huawei část Honoru prodat, je nasnadě – spoléhá na to, že pod novým vlastníkem by jej americká vláda škrtla ze sankčního seznamu. Avšak vzhledem k tomu, jak je Honor s Huawei těsně technologicky propojen, se to nezdá příliš pravděpodobné. Není ani pravděpodobné, že nový americký prezident Joe Biden bude vůči byznysu Huawei vstřícnější, už jen z toho důvodu, že před prezidentskou kampaní vyzýval spojence USA ke koordinovanějším akcím vůči Číně.

Zpráva Reuters podotýká, že Huawei by mohl „deal“ oznámit již 15. listopadu. Honor ani Huawei se k věci odmítly vyjádřit.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.