Zavřít reklamu

Pandemie onemocnění COVID19 je zde stále s námi a s největší pravděpodobností ještě nějakou dobu bude a proto jsme se rozhodli přinést návod jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android pro ty z vás, kteří nevědí jak na to. eRouška je součástí chytré karantény a pomáhá, dle slov ministerstva zdravotnictví, hygienikům rychleji dohledávat tzv. rizikové kontakty.

Jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android:

  1. Stáhněte si aplikaci zde nebo kliknutím na odkaz níže a klepněte na Instalovat
  2. Otevřete aplikaci eRouška a klepněte na Pokračovat k aktivaci
  3. Klepnutím na tlačítko Zapnout povolte oznámení aplikace, to ještě potvrďte opětovným klepnutím na Zapnout
  4. Klepněte na Dokončit aktivaci
  5. Aplikace je připravená na používání

[appbox googleplay cz.covid19cz.erouska compact]

Návod jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android obsahuje pouze těchto pět kroků, abyste jste je však mohli úspěšně všechny dokončit, je třeba, aby vaše zařízení splňovalo několik technických podmínek:

  1. Operační systém Android 6.0 a vyšší
  2. Služby Google Play (novější telefony Huawei mají tedy smůlu)
  3. Bluetooth LE (Low Energy)
  4. Připojení k internetu (k aktivaci a aktualizaci dat)
  5. Zapnuté určování polohy

Aplikace je určena pro mobilní telefony, ale funguje i na některých tabletech (na iPadech ne). I když musí být zapnuté polohové služby, samotná aplikace nemá přístup k poloze zařízení, možný kontakt s nakaženým je určován pomocí Bluetooth LE.

Tvůrci aplikace deklarují, že spotřeba energie eRoušky ve většině případů nepřesáhne 20% kapacity baterie a vysoký by neměl být ani objem přenesených dat – při 500 nových nakažených denně je to přibližně 300kB.

Přímo v aplikaci naleznete také aktuální čísla týkající se koronaviru v Česku, odkaz na aktuální opatření, kontakty a také nápovědu a nejčastější dotazy týkající se aplikace eRouška 2.0. Návod na instalaci naleznete také v galerii článku.

Dnes nejčtenější

.