Zavřít reklamu

Pandemie onemocnění COVID19 je zde stále s námi a s největší pravděpodobností ještě nějakou dobu bude a proto jsme se rozhodli přinést návod jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android pro ty z vás, kteří nevědí jak na to. eRouška je součástí chytré karantény a pomáhá, dle slov ministerstva zdravotnictví, hygienikům rychleji dohledávat tzv. rizikové kontakty.

Jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android:

  1. Stáhněte si aplikaci zde nebo kliknutím na odkaz níže a klepněte na Instalovat
  2. Otevřete aplikaci eRouška a klepněte na Pokračovat k aktivaci
  3. Klepnutím na tlačítko Zapnout povolte oznámení aplikace, to ještě potvrďte opětovným klepnutím na Zapnout
  4. Klepněte na Dokončit aktivaci
  5. Aplikace je připravená na používání

Návod jak nainstalovat aplikaci eRouška na Android obsahuje pouze těchto pět kroků, abyste jste je však mohli úspěšně všechny dokončit, je třeba, aby vaše zařízení splňovalo několik technických podmínek:

  1. Operační systém Android 6.0 a vyšší
  2. Služby Google Play (novější telefony Huawei mají tedy smůlu)
  3. Bluetooth LE (Low Energy)
  4. Připojení k internetu (k aktivaci a aktualizaci dat)
  5. Zapnuté určování polohy

Aplikace je určena pro mobilní telefony, ale funguje i na některých tabletech (na iPadech ne). I když musí být zapnuté polohové služby, samotná aplikace nemá přístup k poloze zařízení, možný kontakt s nakaženým je určován pomocí Bluetooth LE.

Tvůrci aplikace deklarují, že spotřeba energie eRoušky ve většině případů nepřesáhne 20% kapacity baterie a vysoký by neměl být ani objem přenesených dat – při 500 nových nakažených denně je to přibližně 300kB.

Přímo v aplikaci naleznete také aktuální čísla týkající se koronaviru v Česku, odkaz na aktuální opatření, kontakty a také nápovědu a nejčastější dotazy týkající se aplikace eRouška 2.0. Návod na instalaci naleznete také v galerii článku.

Související články

Dnes nejčtenější