Zavřít reklamu

Motorola uvedla na scénu nový smartphone Moto G9 Power, který je cenově dostupnou variantou několik měsíců starého smartphonu Moto G9. Podle všeho bude lákat především na velkou baterii, která má kapacitu 6000 mAh a která podle výrobce na jedno nabití vydrží až 2,5 dne. Konkurovat by tak mohl chystanému budgetovému smartphonu Samsungu Galaxy F12, který by měl disponovat baterií s kapacitou 7000 mAh.

Moto G9 Power dostal do vínku velký displej s úhlopříčkou 6,8 palců, rozlišením FHD+ a na levé straně umístěným průstřelem. Pohání jej čipset Snapdragon 662, který doplňují 4 GB operační paměti a 128 GB rozšiřitelné vnitřní paměti.

Fotoaparát je trojitý s rozlišením 64, 2 a 2 MPx, přičemž hlavní fotoaparát využívá technologii pixel binning pro lepší snímky za horších světelných podmínek, druhý plní roli makro kamery a třetí slouží ke snímání hloubky. Přední kamerka má rozlišení 16 MPx. Součástí výbavy je na zádech umístěná čtečka otisků prstů, NFC a 3,5mm jack.

Telefon je softwarově postavený na Androidu 10, baterie má kapacitu 6000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 20 W. Co však u Moto G9 Power nenajdete je 5G připojení nebo bezdrátové nabíjení.

Novinka dorazí nejprve do Evropy a bude se zde prodávat za cenu 200 eur (přibližně 5 300 korun). Poté by měla zamířit do vybraných zemí Asie, Jižní Ameriky a také Blízkého východu.

Dnes nejčtenější

.