Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového bezpečnostního patche na další zařízení Galaxy –nejnověji dorazil na jeho první ohebný telefon Galaxy Fold. V tuto chvíli jej dostávají uživatelé řady evropských zemí včetně Česka.

OTA update s patchem je v tuto chvíli k dispozici v Česku, Bulharsku, Maďarsku, Slovinsku, Rumunsku, skandinávských zemích, Nizozemsku, Francii, Řecku a Španělsku. Zajímavé je, že v první vlně se neocitlo Německo, které updaty tohoto druhu obvykle dostává jako první. To a další země by jej každopádně měly dostat co nevidět. Aktualizace s označením F900FXXS4CTJ4 kromě nových bezpečnostních oprav nepřináší žádné nové funkce či vylepšení.

Nejnovější bezpečnostní záplata řeší 5 kritických, 29 závažných a 31 středně nebezpečných zranitelností objevených v Androidu. Kromě toho opravuje několik chyb v softwaru Samsungu, z nichž jedna umožňovala prostřednictvím aplikace Secure Folder obejít bezpečnostní funkci Androidu FRP (Factory Reset Protection). A konečně, patch také řeší zranitelnost nalezenou v čipu Exynos 990, která mu umožňovala spouštět nahodilý kód a tím potenciálně odhalit citlivé informace.

Listopadový bezpečnostní patch byl již předtím vypuštěn na druhou generaci Foldu (ta jej obdržela jako první již koncem října) a na řady Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy S9, Galaxy Note 20 a Galaxy Note 10.

Dnes nejčtenější

.