Zavřít reklamu

Skládací smartphony se pomalu, ale jistě začínají stávat běžnou záležitostí. Kromě skládacích telefonů se ale objevují také rolovací telefony – v této souvislosti se například proslýchá, že by společnost Samsung měla svůj první smartphone tohoto typu představit dokonce již v průběhu příštího roku. Rozhodně ale v tomto směru nebude průkopníkem – objevil se již totiž funkční prototyp rolovacího smartphonu, který ovšem pochází z dílny nepříliš známého výrobce. Video se zmíněným smartphonem lze nalézt na webu YouTube.

Firmou, která má tento prototyp na svědomí, je TLC – výrobce, který je známý spíše svými televizory. Jedná se o čínskou společnost, která kromě jiného vyrábí také chytré telefony, ty ale nejsou tolik známé, jako třeba smartphony značek Samsung, Huawei nebo Xiaomi.

Každopádně je zajímavé sledovat, jak i relativně neznámá značka je schopná vyprodukovat originální a neobvyklý model chytrého telefonu, a ze strany TLC se jedná o nesporně odvážný krok. Displej svinovacího telefonu z dílny TLC byl vyroben ve spolupráci se společností China Star. Jeho úhlopříčka činí ve „zkráceném“ stavu 4,5 palce, v rozloženém stavu pak 6,7 palce. Video na YouTube rozhodně stojí za zhlédnutí, není z něj ale příliš jasné, kdy by se – a zda vůbec – měl tento model dostat do hromadné výroby.

Co se týče skládacích smartphonů, mají již výrobci víceméně jasnou představu o tom, jakým směrem se lze v této oblasti vydat, čeho je lepší se vyvarovat, a na co je naopak dobré se co nejvíce soustředit. Oblast svinovacích smartphonů je ale zatím do velké míry neprobádanou oblastí, a zvyknout si na ně potřebují nejen výrobci, ale také samotní spotřebitelé. Vzhledem k jejich konstrukci je jejich výroba značně náročnou a nákladnou záležitostí, dá se tedy předpokládat, že cena smartphonů tohoto typu bude vysoká.

Související články

Dnes nejčtenější