Zavřít reklamu

Druhá generace véčkového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Flip místo jara příštího roku, jak se dosud předpokládalo, dorazí až v létě. S informací přišel známý technologický insider a šéf společnosti DSCC Ross Young.

Původní Galaxy Z Flip byl představen letos v únoru a uveden na trh ještě týž měsíc. V červenci Samsung ohlásil jeho 5G verzi, která se do obchodů dostala začátkem srpna. Dosud se mělo za to, že „dvojku“ Samsung vydá – spolu s novou vlajkovou řadou Galaxy S21 (S30) – v březnu příštího roku. Když už jsme se zmínili o nové řadě, upřesněme, že podle úplně nejnovějších neoficiálních informací bude představena již 14. ledna a její prodej bude zahájen o patnáct dní později.

O Flipu 2 nejsou v tuto chvíli známy žádné oficiální novinky. Spekuluje se nicméně, že telefon bude mít větší vnější displej s více funkcemi, 120Hz vnitřní obrazovku, druhou generaci technologie ohebného skla UTG (Ultra Thin Glass), nativní podporu 5G sítí, trojitý fotoaparátu a podle nejnovějších neoficiálních zpráv se bude chlubit stereo reproduktory.

Pro připomenutí – první Flip dostal do vínku displej s úhlopříčkou 6,7 palců a poměrem stran 22:9 a 1,1palcový vnější „notifikační“ displej. Pohání jej čip Snapdragon 855+, který doplňuje 8 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát má rozlišení 12 MPx a objektiv se světelností f/1.8. Pak je tu ještě jeden fotoaparát se stejným rozlišením, který disponuje ultraširokoúhlým objektivem se světelností f/2.2. Softwarově je telefon postavený na Androidu 10 a uživatelské nadstavbě One UI 2.0, baterie má kapacitu 3300 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W a 9W bezdrátové nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější