Zavřít reklamu

Samsung vydává listopadový bezpečnostní patch již téměř týden a za tu dobu se dostal na řadu zařízení, mimo jiné na ohebný telefon Galaxy Z Fold 2 a řady Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20 a Galaxy Note 10. Nyní ji začal vypouštět i na téměř tři roky staré telefony řady Galaxy S9.

Aktualizaci s listopadovým bezpečnostní patchem v tuto chvíli dostávají uživatelé v Německu, do dalších zemí starého kontinentu by se měla rozšířit v následujících dnech. Update kromě aktuálních bezpečnostních oprav nepřináší žádné nové funkce či vylepšení, to je však vzhledem ke stáří Galaxy S9 (řada byla uvedena na trh v březnu roku 2018) docela pochopitelné.

Patch opravuje 5 kritických zranitelností nalezených v Androidu, jakož i 29 závažných chyb a 31 středně nebezpečných hrozeb. Vedle toho řeší 5 zranitelností v softwaru Samsungu včetně chyby, která umožňovala přes aplikaci Secure Folder obejít bezpečnostní funkci FRP (Factory Reset Protection), a exploit v čipu Exynos 990, který mu otevíral možnost spouštět nahodilý kód, což mohlo potenciálně vést k odhalení citlivých informací.

Samsung na tuto řadu již předtím vypustil aktualizaci s nadstavbou One UI 2.5, která pro ni byla poslední svého druhu. I když Galaxy S9 a Galaxy S9+ nové updaty rozhraní One UI a Androidu již dostávat nebudou, nové bezpečnostní záplaty pro ně bude technologický obr vydávat i nadále, a to po dobu několika příštích let.

Jako vždy je možné si zkontrolovat dostupnost nové aktualizace otevřením Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Související články

Dnes nejčtenější