Zavřít reklamu

Během pandemie se nedaří pouze prodejům chytrých telefonů, ale i tabletů. Zdá se, že nové krizové situace spousta lidí na planetě řeší pořizováním technologických pomůcek. Jinak moc nepohyblivý segment tabletů tak zaznamenal během třetího čtvrtletí roku takřka čtvrtinový nárůst celkových prodejů. Z loňských 38,1 milionů prodaných jednotek se prodeje zvedly na 47,6 milionů a nejvíce z toho těžil Samsung. Tomu se nejenom zvedly samotné prodeje tabletů, ale i další důležitý ukazatel úspěchu – podíl na trhu.

Zatímco loni za stejné období tvořily tablety od korejské společnosti třináct procent všech prodaných přístrojů, tento rok se číslo zvedlo na celých 19,8 procent. A i když hlavní konkurent Samsungu, Apple a jeho iPady, taky ve třetím čtvrtletí meziročně rostl z hlediska prodaných kusů, právě díky strmému vzestupu u korejského výrobce se podíl „jablíčkářské“ společnosti na trhu zmenšil o necelá dvě procenta.

Apple jinak zcela dominuje v absolutních číslech, kdy za čtvrtletí dokázal prodat 13,4 milionu tabletů. Pětici nejúspěšnějších výrobců za třetí kvartál doplňuje Amazon na třetí příčce, Huawei na čtvrté a Lenovo na pátém místě. Poslední dvě zmíněné společnosti si vedly meziročně podobně dobře jako Samsung, na druhou stranu Amazon zaznamenal lehký propad. Ten se pravděpodobně pojí s odložením slevové akce Prime Day, kterou společnost tradičně koná v září, tento rok ji ale musela přesunout na říjen.

Související články

Dnes nejčtenější