Zavřít reklamu

Společnost Samsung Electronics oslavila dnes své jedenapadesáté narozeniny, žádné velkolepé veřejné oslavy se ale nekonaly, a připomínka vzniku firmy proběhla spíše v tichosti. Místopředseda společnost Lee Jae-yong, nejstraší syn nedávno zesnulého předsedy Lee Kun-heea, se na oslavách vůbec neukázal.

Samotná oslava proběhla v sídle společnosti v Suwonu v provincii Gyeonggi, a jednalo se o první významnější firemní akci od úmrtí Lee Kun-heea. Místopředseda Kim Ki-nam, který má ve společnosti Samsung za úkol dohlížet na oblast polovodičů, přednesl řeč, ve které vzdal Kun-heeovi hold a zdůraznil jeho odkaz. Kim Ki-nam ve svém proslovu mimo jiné uvedl, že jedním z cílů společnosti je proměnit se ve špičkového inovátora s inovátorským myšlením a schopností postavit se zakořeněným výzvám. Dodal také, že skon předsedy společnosti byl pro všechny zaměstnance velkým neštěstím. Mezi další témata, která Ki-nam zmínil ve svém projevu, patřila společenská odpovědnost spolu s přijetím korporátní kultury, vybudované na oboustranné důvěře a respektu. Zhruba stovka účastníků včetně ředitelů Koh Dong-jina a Kima Hyun-suka sledovala video, shrnující úspěchy, kterých firma dosáhla v letošním roce – nechyběla například zmínka o tom, že firma pomáhala podnikům střední velikosti s výstavbou malých továren na obličejové masky nebo o rekordně vysokých příjmech za třetí kvartál.

Když se oslava výročí vzniku společnosti konala v loňském roce, zanechal místopředseda Lee Jae-yong účastníkům vzkaz, ve kterém představil svou vizi úspěšné stoleté společnosti, ve svém proslovu se zaměřil také na to, že chce vyvíjet technologie způsobem, který obohatí lidské životy a bude přínosem také pro lidstvo a pro společnost. „Cesta k tomu, abychom byli nejlepší na světě, spočívá ve sdílení a růstu, ruku v ruce,“ uvedl tehdy. On sám se nicméně oslav vzniku společnosti zúčastnil naposledy v roce 2017. Podle některých zdrojů se v souvislosti s úplatkářskou aférou nechce ukazovat na veřejnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.