Zavřít reklamu

Samsungu se daří v téměř všech jeho hlavních segmentech podnikání. Včera oznámil, že ve třetím kvartálu letošního roku dosáhl rekordních tržeb, podle jedné analytické společnosti se po dvou letech stal smartphonovou jedničkou na indickém trhu a modely řady Galaxy S20 byly v první polovině roku nejprodávanějšími 5G smartphony. Nyní se do éteru dostala zpráva, podle níž se technologický gigant v předposledním čtvrtletí stal globální dvojkou na trhu s tablety.

Podle zprávy společnosti IDK (International Data Corporation) Samsung ve třetím kvartálu dodal na globální trh 9,4 milionu tabletů a „ukousl“ si z něj podíl 19,8 %. Z roku na rok se jedná o 89% nárůst, ze všech špičkových výrobců zdaleka nejvyšší.

Jedničkou trhu byl Apple, který vyexpedoval 13,9 milionu tabletů a jeho tržní podíl činil 29,2 %. Meziročně zaznamenal růst o 17,4 %. Třetí pozici obsadil Amazon, který do obchodů poslal 5,4 milionu tabletů a jeho podíl byl 11,4 %. Jako jediný z top výrobců vykázal meziroční pokles, a to o 1,2 %. Právě na jeho úkor se stal Samsung dvojkou trhu.

Na čtvrtém místě skončil Huawei, který na trh dodal 4,9 milionu tabletů a jeho podíl byl 10,2 %. Z roku na rok rostl o 32,9 %. První pětici pak uzavírá Lenovo s 4,1 mil. dodaných tabletů a podílem 8,6 %, přičemž meziroční růst u něj činil 3,1 %.

Samsung v posledních měsících uvedl na trh s tablety větší množství novinek, včetně vlajkových modelů Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+. Model Galaxy Tab S7+ 5G se stal světově prvním tabletem s podporou 5G sítí.

Dnes nejčtenější

.