Zavřít reklamu

Patrně není sporu o tom, že umělá inteligence a strojové učení jsou dnes jedněmi z nejdůležitějších technologií pro každou technologickou firmu. Samsung  posledních několik let své AI technologie kontinuálně vylepšuje, nicméně v této oblasti zatím za společnostmi jako Apple, Google či Amazon zaostává. Nyní jihokorejský obr oznámil, že uzavřel partnerství s domácí IT firmou, jehož cílem je vylepšit jeho AI technologii NEON.

Dceřiná společnost Samsungu Samsung Technology and Advanced Research Labs (STAR Labs) podepsala memorandum o porozumění s jihokorejskou IT firmou CJ OliveNetworks, jehož náplní je vytvořit „lidské“ algoritmy pro AI technologie. Partneři plánují vytvořit ve virtuálním světě „influencera“, který bude moci být použit v různém typu médií. Na začátku roku Samsung představil technologii NEON, AI chatbota majícího formu virtuálního člověka. Software, který NEON pohání, je CORE R3, který vyvinula právě STAR Labs.

Samsung hodlá NEON vylepšovat a tuto technologii používat v různých oblastech, včetně vzdělávání, médií nebo maloobchodu. NEON může být například moderátorem zpráv, učitelem nebo průvodcem nákupu, záleží na implementaci a potřebách klienta. V budoucnosti bude technologie nabízena ve dvou podnikových modelech – NEON Content Creation a NEON WorkForce.

Star Labs, kterou vede počítačový vědec Pranav Mistry, má také v blízké budoucnosti uzavřít partnerství s další domácí – tentokrát finanční – společností, Samsung nicméně neodhalil její jméno.

Dnes nejčtenější

.