Zavřít reklamu

Dobré zprávy pro Samsung dnes podle všeho nekončí. Poté, co oznámil za třetí kvartál letošního roku rekordní tržby, přišla analytická společnost Counterpoint Research se zprávou, že technologický gigant se stal v Indii na úkor Xiaomi smartphonovou jedničkou. Zpráva jiné společnosti, Canalys, však před několika dny tvrdila, že Samsung zde zůstává druhý.

Podle poslední zprávy společnosti Counterpoint Research Samsung na indickém trhu v předposledním kvartálu roku zaznamenal meziroční růst 32 % a nyní je se 24 procenty tržního podílu tamním lídrem. Těsně za ním je s 23% podílem čínský smartphonový gigant Xiaomi.

Samsung byl podle zprávy tím, kdo se nejrychleji vypořádal se situací, kterou přinesla koronavirová pandemie. K tomu, že po dvou letech opět ovládl indický trh, prý přispělo více faktorů, včetně efektivního řízení dodavatelského řetězce, vydání dobrých modelů střední třídy nebo soustředění se na online prodeje. Samsung podle všeho také využil momentálních antičínských nálad v zemi, které vyvolaly pohraniční spory mezi asijskými obry.

Třetím největším výrobcem smartphonů na druhém největším trhu s nimi bylo Vivo, které si „ukouslo“ 16 % podíl, a první „pětku“ uzavírají společnosti Realme a OPPO s podíly 15, resp. 10 %.

Podle zprávy společnosti Canalys vypadalo pořadí takto: první Xiaomi s podílem 26,1 procenta, druhý Samsung s 20,4 procenty, třetí Vivo se 17,6 procenty, čtvrté místo se 17,4 procenty obsadilo Realme a na páté pozici figurovalo OPPO s podílem 12,1 procenta.

Témata: , , , ,

Dnes nejčtenější

.