Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, krátce po vydání „budgetové vlajkové lodi“ Samsung Galaxy S20 FE se na různých fórech začaly objevovat stížnosti některých uživatelů na fungování dotykové obrazovky (šlo zejména o nepřesné zaznamenávání dotyku). Samsung od té doby vydal hned dvě aktualizace, které problémy s ní spojené měly řešit. Zatímco někteří posléze hlásili, že vše funguje tak, jak má, u jiných podle všeho – alespoň některé – potíže přetrvávají.

Nejnovější firmwarová aktualizace s označením G78xxXXU1ATJ5 měla problémy s dotykovou obrazovkou definitivně vyřešit, podle množství stížností na Redditu se však zdá, že nemálo uživatelů se s nimi potýká dál, i když už ne v takové míře. Přetrvávat mají zejména problémy s multitouchem, přesněji řečeno zvětšením obrazu pomocí dvou prstů, a také s trhanými animacemi rozhraní.

Uživatelé se na zmíněném Redditu i jinde přirozeně ptají, kdy jihokorejský technologický obr tyto uživatelskou zkušenost výrazně zhoršující problémy jednou provždy opraví. Někteří se domnívají, že Samsung se snaží opravit softwarově to, co je ve skutečnosti hardwarový problém, druzí rovnou zvažují vrácení telefonu, který je jinak pro Samsung „trefou do černého“.

Společnost se k přetrvávajícím potížím zatím nevyjádřila, je nicméně pravděpodobné, že již pracuje na další softwarové aktualizaci, která je (snad) s definitivní platností vyřeší.

Dnes nejčtenější

.