Zavřít reklamu

Nejnovější verze aplikace Find My Mobile od Samsungu konečně nabídne uživatelům velmi užitečnou a dlouho očekávanou funkci, kterou je podpora offline vyhledávání. V praxi to znamená, že uživatelé budou moci svá zařízení najít i v případě, kdy nebudou mít aktivní datové připojení. Jedinou podmínkou je to, aby zařízení byla plně funkční, a aby se v jejich blízkosti nacházelo jiné zařízení produktové řady Galaxy, které bude schopné pomoci s vyhledáváním.

Změny si mezi prvními všiml Max Weinbach z XDA Developers, novinku přináší verze aplikace Find My Mobile s označením v7.2.05.44. Jakmile si zmíněnou aktualizaci uživatelé nainstalují, měla by se jim zobrazit notifikace, která je vyzve k aktivaci funkce offline vyhledávání. Po klepnutí na příslušnou notifikaci se na displeji smartphonu zobrazí oznámení spolu se stručným popisem funkce offline vyhledávání. Ve chvíli, kdy uživatel tuto funkci aktivuje, musí počítat s tím, že ostatní zařízení řady Galaxy budou schopná „vystopovat“ přístroj, na kterém je daná funkce zapnutá. Přísluné zařízení pak bude schopné skenovat také další přístroje.

Funkce bude fungovat nejen na chytrých mobilních telefonech produktové řady Galaxy, ale také u chytrých hodinek Galaxy Watch a sluchátek Samsung Galaxy. V rámci zmíněné funkce si majitelé Galaxy zařízení mohou aktivovat také šifrovanou offline lokalizaci. Společnost Samsung nijak nespecifikuje, co tato možnost obnáší, podle všeho se ale bude jednat o další bezpečnostní opatření. Funkce offline vyhledávání byla zpočátku k dispozici pouze pro uživatele ve Spojených státech a Jižní Koreji, holandský blog GalaxyClub ale o něco později uvedl, že funkce je k dispozici i mimo zmíněné regiony, a to pro všechny smartphony značky Samsung, na kterých běží operační systém Android 10 nebo novější. Pokud máte na svém smartphonu instalovanou aplikaci Find My Mobile, můžete v Settings > Biometrics and security > Find My Mobile > Offline finding aktivovat offline vyhledávání.

Dnes nejčtenější

.