Zavřít reklamu

Funkce Find My Mobile je velice důležitou součástí smartphonů značky Samsung. S její pomocí je možné vyhledat, případně na dálku uzamknout nebo vymazat ztracené nebo odcizené zařízení. Právě tato funkce se tento týden dočkala novinky. Ta spočívá v možnosti využít offline vyhledání.

Díky této novince budou moci uživatelé najít svá zařízení i v případě, že zrovna v danou chvíli nejsou připojená k Wi-Fi síti nebo mobilní datové síti. Součástí zmíněné aktualizace je ještě jedna novinka – jedná se o možnost zašifrování offline polohy pro zvýšení bezpečnosti. Na novinky v aktualizaci funkce Find My Mobile jako první upozornil na svém twitterovém účtu Max Weinbach.

Podmínkou offline vyhledání je podle všeho blízkost hledaného zařízení k jinému zařízení řady Galaxy. Na Weinbachově Twitteru můžeme najít screenshoty, na kterých se nachází notifikace ohledně možnosti aktivace offline hledání. Funkce Find my Mobile se aktualizace dočká postupně, v současné chvíli tedy není offline vyhledávání dostupné pro všechny regiony. Podle dostupných zpráv přišli na řadu mezi prvními majitelé Galaxy zařízení ve Spojených státech, na možnost aktivace je hned po aktualizaci upozorní notifikace na jejich smartphonu.

Dnes nejčtenější

.