Zavřít reklamu

Zdá se, že pro Samsung dnes dobré zprávy skutečně nekončí. Poté, co dal světu vědět, že ve třetím kvartálu zaznamenal rekordní tržby, a podle jedné společnosti získal po dvou letech prvenství na indickém trhu, nyní vyšlo najevo, že Galaxy S20 byla v první polovině roku globálně nejprodávanější řadou s podporou 5G sítí.

Podle zprávy zveřejněné společností Strategy Analytics byl v první polovině letošního roku nejprodávanějším 5G telefonem model Galaxy S20+ 5G. Na druhém a třetím místě skončily Galaxy S20 Ultra 5G a Galaxy S20 5G. Čtvrtou a pátou pozici obsadily modely společnosti Huawei – P40 Pro 5G a Mate 30 5G.

I přes silné výsledky jihokorejského technologického obra na trhu s 5G smartphony někteří analytici odhadují, že jeho tržní podíl by v posledním čtvrtletí roku a celý příští rok mohl klesnout, a to ve prospěch Applu a jeho nové řady iPhone 12. 5G totiž „umějí“ všechny její modely, tedy iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Pozorovatelé také předpokládají, že Samsung cupertinskému smartphonovému obrovi odpoví vydáním více 5G telefonů střední a nižší třídy na trzích, kde se sítě nejnovější generace již rozběhly. První vlaštovkou je Galaxy A42 5G, který byl představen začátkem září a který bude na vybraných trzích dostupný v listopadu.

Dnes nejčtenější

.