Zavřít reklamu

Samsung zvažuje, že svůj příští ohebný telefon Galaxy Z Fold 3 vybaví vysouvacím předním fotoaparátem. Alespoň to tedy naznačuje patentová přihláška u Světové organizace duševního vlastnictví, která před před pár dny pronikla do éteru.

Náčrtky doprovázející patentový dokument jsou dosti detailní a ukazují zařízení, které velmi připomíná současný Galaxy Z Fold 2, s tím rozdílem, že skládací panel a vnější displej vyobrazeného telefonu nemají výřez Infinity-O. Místo toho se selfie kamerky přesunuly do vysouvacího modulu, který vystupuje z jedné z polovin zařízení.

Jak z obrázků vyplývá, Samsung zkoumá různá použití vysouvacího modulu. Některé znázorňují zařízení Galaxy Z Fold s vyskakovacím selfie fotoaparátem, který vystupuje z poloviny telefonu, jež má vnější displej. Jiné zase odhalují ohebné zařízení, které schovává vysouvací modul uvnitř druhé poloviny. Kromě toho některé náčrtky ukazují, že vyskakovací fotoaparát by nahradil hlavní – dozadu směřující – fotoaparát, zatímco jiné naznačují, že by jej mohl doplnit o další senzory.

Jak to u patentů chodí, není záruka, že se nakonec zhmotní do reálného produktu. Je možné, že Samsung chce vyskakovací selfie kamerkou nahradit výřezy s fotoaparátem, než se masově rozšíří technologie fotoaparátu pod displejem (podle některých spekulací měla tato technologie debutovat ve Foldu 2, její implementace však údajně kvůli technickým problémům nebyla možná). Samsung s tímto designem koneckonců již nějaké zkušenosti má – používá jej loni vydaný smartphone střední třídy Galaxy A80.

Související články

Dnes nejčtenější

.