Zavřít reklamu

Jak asi víte, poté, co americká vláda na čínského smartphonového obra Huawei letos v květnu uvalila další sankce, Samsung mu přestal dodávat paměťové čipy a OLED panely. Jihokorejský technologický kolos nicméně požádal americké ministerstvo obchodu o licenci, která by mu umožnila si Huawei jako klienta ponechat. A nyní to vypadá, že mu OLED displeje může opět dodávat.

Podle nové zprávy z Jižní Koreje dostala divize Samsungu Samsung Display od americké vlády souhlas, aby mohla Huawei zásobovat některými produkty v oblasti displejů. Samsung Display je první společností, která poté, co sankce proti Huawei před několika týdny vstoupily v platnost, takový souhlas získala. Americká vláda mohla Samsungu udělit tuto licenci proto, že displejové panely jsou pro ni méně citlivou záležitostí, a Huawei navíc již dostává panely od čínské firmy BOE.

Podobné licence americké ministerstvo obchodu mělo již dříve udělit i společnostem AMD a Intel. Ty nyní čínský technologický kolos zásobují procesory pro jeho počítače a servery. Huawei má nicméně stále problém se zajišťováním dodávek paměťových čipů – o tom, jak to v této oblasti bude dál, se zpráva nezmiňuje.

Sankce uvalené proti Huawei měly na displejové a čipové divize Samsungu poměrně výrazný negativní dopad. Samsung nicméně finanční ztráty tímto způsobené vykompenzoval velmi dobrými výsledky své smartphonové divize, zejména pak na evropském a indickém trhu. Sankcí proti Huawei využívá i jeho telekomunikační divize – nedávno například uzavřela s americkou společností Verizon kontrakt v hodnotě 6,6 miliard dolarů, kterým si největší mobilní operátor v USA zajistí na pět let dodávky jejích zařízení pro 5G síť.

Související články

Dnes nejčtenější

.