Zavřít reklamu

Facebook v pondělí oznámil, že svým uživateům na Androidu a na webu nabídne možnost hrát určité hry pomocí streamování z cloudu, tedy bez nutnosti je stahovat. Nová služba Facebook Gaming však podle samotné firmy nepřinese žádné zázraky. Ve výjimečně střízlivém vyjádření Facebook upozorňuje na limitace technologií a prosí uživatele, aby nečekali stejnou zkušenost jako při hraní aplikace uložené v zařízení. Služba má lidem nabídnout svobodu rozhodnutí, zda-li je pro ně výhodnější hry stahovat či bez prodlev streamovat.

Facebook Gaming bude ze začátku dostupný jen  v určitých státech v USA. Pro cloudové hraní je potřeba postavit potřebnou serverou infrastrukturu, takže je logické, že služba hned nebude dostupná pro všechny na světě. Facebook navíc bere rozjezd ve Spojených státech jako ostrou zkoušku, která bude určovat, jak se bude Gaming dál vyvíjet. Američtí hráči budou mít ze začátku k dispozici jen pět her – Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA Tour Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale a WWE Supercard. Společně s plnými hrami dodává oficiální příspěvek na blogu firmy, že díky cloudovému hraní přijdou na platformy nové variace na reklamy na hry – ty si nově budou moci uživatelé zkusit z cloudu přímo v reklamě.

Facebok zatím službu navíc limituje jen pro uživatele Androidu, hráči na iOS mají smůlu. To zřejmě souvisí s postojem Applu vůči streamování her obecně. Jablečná společnost zřejmě plánuje do budoucna vlastní cloudovou službu a nechce mít na svých platformách při jejím vydání žádnou konkurenci.

Související články

Dnes nejčtenější

.