Zavřít reklamu

Tento týden zemřel ve věku 78 let předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje Lee Kun-hee. Zanechal po sobě manželku, syna a dvě dcery, jeho jmění činilo okolo jedenadvaceti miliard dolarů. Kun-heeova rodina by podle korejských zákonů měla uhradit závratně vysokou daň z dědictví. Lee Kun Hee vlastnil akcie čtyř společností, jejich hodnota činí údajně okolo 15,9 miliardy dolaru.

Zesnulý Kun-hee vlastnil 4,18% akciový podíl ve společnosti Samsung Electronics, 29,76% akciový podíl v Samsung Life Insurance, 2,88% akciový podíl v Samsung C&T a 0,01% akciový podíl v Samsung SDS. Lee Kun-hee také vlastnil v centru Soulu dvě nejnákladnější sídla v zemi – jejich rozloha činí 1245 metrů čtverečních a 3422,9 metrů čtverečních, hodnota jednoho z nich je vyčíslena zhruba na 36 milionů dolarů, hodnota druhého činí odhadem 30,2 milionu dolarů. Podle některých zdrojů by pozůstalí měli na dědické dani zaplatit podle korejských zákonů zhruba 9,3 miliardy dolaru – zákon nicméně umožňuje zmíněnou daň splácet po dobu pěti let.

Kun-heeův syn Lee Jae-Yong se kvůli přítomnosti na pohřbu svého zesnulého otce nebude moci zúčastnit soudního řízení, které se zabývá úplatkářskou aférou. Ta je sice již staršího data, řízení bylo ale pozastaveno a k jeho obnovení došlo teprve v průběhu minulého měsíce. Nejvyšší soud v lednu zamítl žádost o nahrazení soudce, z důvodu Leeovy nepřítomnosti se jednání zúčastní tým obžaloby a Leeův právní tým. Lee Jae-Yong byl původně odsouzen k pěti letům vězení poté, co byl uznán vinným v kauze s úplatky, do které byl zapletený i bývalý jihokorejský prezident.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.