Zavřít reklamu

Google sice bezpečnosti svého online obchodu Google Play podle svých slov věnuje maximální pozornost, nicméně vzhledem k obrovskému množství aplikací, které musí kontrolovat, není v jeho silách uhlídat úplně vše. Česká antivirová společnost Avast v obchodě nyní objevila 21 populárních aplikací, které se tváří legitimně, nicméně ve skutečnosti jde o adware – software, jehož účelem je „bombardovat“ uživatele reklamou.

Konkrétně se jedná o následující aplikace-hry (seřazeny jsou podle popularity): Shoot Them, Crush Car, Rolling Scroll, Helicopter Attack – New, Assassin Legend – 2020 New, Helicopter Shoot, Rugby Pass, Flying Skateboard, Iron It, Shooting Run, Plant Monster, Find Hidden, Find 5 Differences – 2020 New, Rotate Shape, Jump Jump, Find the Differences – Puzzle Game, Sway Man, Desert Against, Money Destroyer, Cream Trip – New a Props Rescue.

 

Nyní, když víte, jakým aplikacím se máte vyhnout, případně jaké máte smazat, pokud jste si je nainstalovali, možná vás zajímá, co přesně je na těchto aplikacích závadného, když většina z nich na první pohled nevypadá škodlivě nebo podezřele, alespoň tedy pro netrénované oko běžného uživatele mobilního obsahu.

Trénované oči kyberbezpečnostních expertů v Avastu si rychle všimly, že celá řada uživatelských recenzí na výše uvedené aplikace se zmiňuje o reklamách na YouTube propagujících o dost jinou funkcionalitu než tu, kterou uživatelé dostanou po stažení těchto aplikací. Poté, co vývojáři podvodnými reklamami upoutají jejich pozornost, začnou je zaplavovat dalšími reklamami, z nichž mnohé se objevují i mimo aplikace samotné.

V době psaní článku některé z uvedených aplikací v obchodě Googlu stále zůstávaly.

Související články

Dnes nejčtenější

.