Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, skládací telefon Samsungu Galaxy Z Fold 2 měl podle spekulací podporovat dotykové pero S Pen, což se však nakonec nestalo. Nyní se v Jižní Koreji objevily zprávy, že Samsung chce změnit u pera technologii, aby mohlo fungovat s jeho příštím ohebným smartphonem Galaxy Fold 3.

Podle jihokorejského webu The Elec citujícího společnost UBI Research Samsung zvažuje použití technologie s názvem Active Electrostatic Solution (AES) místo technologie Electro-Magnetic Resonance (EMR) používané telefony řady Galaxy Note.

Technologie EMR pracuje s pasivním stylusem, je obecně levnější a ve srovnání s dotykovými pery používajícími technologii AES nabízí dobrou přesnost a nízkou latenci. Samsung však údajně při integrování digitizéru EMR do skla Ultra Thin Glass (UTG) narazil na vážné potíže (konkrétně mělo jít o problémy s ohebností digitizéru a odolností UTG), které jej přinutily myšlenku na spojení druhého Foldu a stylusu opustit. Společnost UBI Research se domnívá, že pokud technologický obr tyto  problémy včas nevyřeší, příští ohebný model bude pravděpodobně používat právě technologii AES.

AES se vyhýbá některým problémům typickým pro technologii EMR, jako je plovoucí kurzor nebo jeho trhání. Nabízí také téměř dokonalou přesnost pixelů a podporuje funkci rozpoznání náklonu (tu podporuje i technologie EMR, u ní však nefunguje tak spolehlivě).

Jak nicméně web upozorňuje, integrování senzorů vyžadovaných technologií AES s dotykovou technologií Samsungu Y-OCTA, kterou používají jeho AMOLED displeje, zkomplikuje návrh integrovaných obvodů. Z AES vycházející ohebné obrazovky vyvíjejí také společnosti LG Display a BOE, takže jestli Galaxy Fold 3 podporu S Penu skutečně mít bude, může mít jistou konkurenci. Jiné zprávy též hovoří o tom, že Samsung hodlá dvojnásobně zvětšit tloušťku UTG z 30 µm na 60 µm, aby sklo vydrželo tlak špičky stylusu.

Dnes nejčtenější

.