Zavřít reklamu

Poté, co Samsung před několika dny vydal v Indii telefon Galaxy F41, pro tento trh podle všeho chystá další model nové, cenově dostupné řady Galaxy F. Měl by se nazývat Galaxy F12 nebo Galaxy F12s.

O Galaxy F12 či F12s není v tuto chvíli známo nic kromě toho, že nese kódové označení SM-F127G a že na indický trh by měl dorazit již brzy. Jako v případě smartphonu Galaxy F41 by se nicméně mohlo jednat o přeznačkovaný telefon řady Galaxy M (poslední model řady Galaxy F – Galaxy F41 – byl v podstatě Galaxy M31 s několika chybějícími funkcemi).

Web BGR spekuluje o tom, že nový model by mohl být přeznačkovaným smartphonem Galaxy M21 s prakticky shodnými specifikacemi. Zhruba půl roku starý telefon je vybavený čipsetem střední třídy Exynos 9611, který doplňuje 6 GB operační paměti a 128 vnitřní paměti. Používá displej typu Super AMOLED s úhlopříčkou 6,4 palců, rozlišením FHD+ a výřezem ve tvaru kapky.

Fotoaparát je trojitý s rozlišením 48, 8 a 5 MPx, přičemž druhý disponuje ultraširokoúhlým objektivem a třetí slouží ke snímání hloubky. Selfie kamerka má rozlišení 20 MPx. Softwarově je telefon postaven na Androidu 10 a uživatelské nadstavbě Samsungu One UI ve verzi 2.1. Baterie má výrazně nadprůměrnou kapacitu 6000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W.

Galaxy F12 by se mohl prodávat za stejnou cenu jako Galaxy M21 a Samsung by jej mohl nabízet v nové barvě (či barvách), jak to učinil v případě Galaxy F41. Nové „efko“ by mohlo přímo konkurovat řadě Realme Narzo 20, jejíž všechny modely nabízejí podobné specifikace jako Galaxy M21 a výhodný poměr cena/výkon.

Související články

Dnes nejčtenější

.