Zavřít reklamu

Samsung v září oznámil, že společností Verizon uzavřel kontrakt v hodnotě 6,6 miliard dolarů (v přepočtu asi 151,5 mld. korun). Největšímu americkému mobilnímu operátorovi bude dodávat síťové vybavení. Pro síťovou divizi Samsungu je to velké vítězství, jelikož těží z nucené absence čínského telekomunikačního a smartphonového obra Huawei na americkém trhu. Nyní se v jihokorejských médiích objevily zprávy, že Verizon Samsung požádal, aby ve svých síťových zařízeních určených pro něj nepoužíval čínské komponenty.

Samsung ve svých síťových zařízeních používá plošné spoje vyrobené v Číně, konkrétně firmami SCC a Wus. Jedním z hlavním faktorů, proč v této oblasti využívá služeb právě čínských výrobců, je – nepřekvapivě – cena. Podle zpráv jihokorejských médií by nicméně do jeho dodavatelského řetězce rád vstoupil domácí výrobce plošných spojů ISU Petasys. Ten měl Samsungu již poskytnout vzorky, které vyrobil v továrně ve městě Tegu.

ISU Petasys je v Jižní Koreji zavedeným výrobcem desek s plošnými spoji pro síťová zařízení a na trhu působí již od roku 1972. Mezi jeho zákazníky patří například americké společnosti Cisco nebo Juniper Networks. Insideři z telekomunikačního průmyslu tvrdí, že vzhledem k tomu, že objem objednávek pro komponenty do telekomunikačního vybavení Samsungu je oproti jiným produktům relativně malý, je pro domácí dodavatele plošných spojů obtížné dosáhnout zisku.

Související články

Dnes nejčtenější

.