Zavřít reklamu

Robotické hovory jsou zejména v USA velkým problémem. Jen loni jich zde bylo zaznamenáno 58 miliard. Samsung v reakci na to přišel s funkcí s názvem Smart Call, která uživatele před „robohovory“ chrání a umožňuje jim je i hlásit. Tento problém však podle všeho hned tak nezmizí, takže technologický gigant funkci dále vylepšuje a nyní vydává na telefony nejnovější vlajkové řady Galaxy Note 20. Později má být dostupná i na starších vlajkových řadách.

Funkci Samsung vyvinul ve spolupráci se seattleskou společností Hiya, která nabízí jednotlivcům i firmám služby týkající se profilu volajících. Obě společnosti spojuje již několik let strategické partnerství, které bylo nyní prodlouženo do roku 2025. Za účelem ochrany uživatelů před robotickými a spamovými hovory Hiya analyzuje přes 3,5 miliardy hovorů za měsíc.

Technologie společnosti – detekce hovorů v reálném čase a cloudová infrastruktura – bude nyní použita k blokování takovýchto hovorů na telefonech Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra. Samsung tvrdí, že tato technologie zařadí jeho zařízení mezi nejvíce chráněné smartphony před robotickými a spamovými hovory. Nová a vylepšená funkce se později dostane i na starší vlajkové lodě a od příštího roku by jí měly disponovat též všechny nové smartphony technologického obra.

Součástí rozšířeného partnerství je také služba Hiya Connect, která je určená legitimním firmám, které chtějí mít možnost oslovit zákazníky Samsungu pomocí telefonu. Prostřednictvím funkce Branded Call budou moci zákazníkům poskytnout své jméno, logo a důvod, proč jim volají.

Dnes nejčtenější

.