Zavřít reklamu

Pákistán jen necelé dva týdny poté, co zakázal populární aplikaci na tvorbu krátkých videí Tiktok, zákaz zrušil. Zablokována byla proto, že podle tamních úřadů šířila nemorální a nemravný obsah. Pákistánský telekomunikační úřad nyní uvedl, že se mu od provozovatele TikToku dostalo ujištění, že obsah bude moderován v souladu se společenskými normami a zákony země.

TikTok nebyl v minulosti k požadavkům pákistánských úřadů na omezení účtů a videí úplně vstřícný. Z poslední zprávy o transparentnosti vydané jeho tvůrcem, čínskou společností ByteDance, vyplývá, že provozovatel podnikl akci pouze proti dvěma ze čtyřiceti účtů, které úřady požadovaly omezit.

Pákistán je se 43 miliony stažení 12. největší trh TikToku. Pokud však jde o celkový počet odstraněných videí z důvodu porušení obsahových zásad aplikace, země zaujímá nelichotivou třetí příčku – z oběhu zde bylo staženo 6,4 milionů videí. Tato videa odstranil TikTok sám, nikoli na žádost vlády, i když videa mohou být odstraněna kvůli porušení místních zákonů.

V sousední Indii zůstává TikTok zakázaný a pořád mu hrozí zákaz v USA. Možné restrikce v druhé zmíněné zemi by mohly vážně zbrzdit jeho růst, nicméně zatím zůstává stále fenoménem. Aplikace zaznamenala k září letošního roku přes 2 miliardy stažení a po celém světě má 800 milionů aktivních uživatelů.

Související články

Dnes nejčtenější

.