Zavřít reklamu

Pokud na nějakou řadu telefonů během několika málo týdnů vydáte čtyři aktualizace, je docela pravděpodobné, že testování nebylo tak důkladné, jak by mělo být, a následkem toho aktualizace něco „rozbije“. A právě to se stalo uživatelům telefonů vlajkové řady Samsungu Galaxy S20 v Nizozemsku – v síti KPN jim kvůli poslednímu updatu přestalo fungovat 4G připojení.

Podle stále se množících zpráv na komunitním fóru Samsungu i jiných fórech problém postihuje všechny sítě KPN včetně poskytovatelů virtuálního připojení, jako je SimYo, Budget Mobile nebo YouFone, a týká se LTE i 5G variant modelů Galaxy S20 (netýká se podle všeho modelu Galaxy S20 FE). Problém se projevuje tak, že telefony nedokáží zachytit signál 4G sítě, a v tuto chvíli není možné problém vyřešit jinou cestou než se vrátit k předchozímu firmwaru (je možné jej stáhnout například z archivu webu SamMobile). Jako ve všech takových případech se nicméně doporučuje počkat na oficiální opravu od Samsungu.

Vzhledem k tomu, že KPN je v Nizozemsku předním poskytovatelem bezdrátového připojení, lze očekávat, že technologický obr na opravě již aktivně pracuje a prostřednictvím softwarového updatu ji vydá co nevidět. K záležitosti se nicméně zatím oficiálně nevyjádřil.

Související články

Dnes nejčtenější

.