Zavřít reklamu

Od roku 2012 se Samsung vyhřívá na vrchních příčkách každoročního seznamu nejhodnotnějších globálních značek publikovaného společností Interbrands. Během osmi let se korejská společnost dokázala z devátého místa vyšplhat až na místo páté. Letošní seznam ji tak umístil nejvýše v historii, a to i za současné nepříznivé situace, způsobené pandemií nového koronaviru. Podle agentury Interbrands se cena značky meziročně zvýšila o více než miliardu amerických dolarů na 62,3 miliardy.

Příčinou úspěchu Samsungu je pravděpodobně jeho rychlá reakce na probíhající krizi. V současnosti se celosvětově prodávají méně vlajkové lodi a zákazníci se často spokojí s modely střední třídy za příznivější cenu. Samsung se navíc během prvních fází pandemie nebál agresivně investovat do pohodlí uživatelů svých telefonů. Mezi programy, které společnost v nedávné době rozjela pro podporu lidí v krizových situacích, se zařadily například vzdělávací akce určené pro studenty, kteří nesmí osobně docházet do škol.

SamsungGalaxyM51
Za úspěch vděčí Samsung modelům střední třídy jako je Galaxy M51.

Nad Samsungem v žebříčku trůní obvyklí „podezřelí“. Čtveřici technologických gigantů vede na prvním místě Apple, za sebou má Amazon, Microsoft a Google. Samsung je nejúspěšnější neamerickou a asijskou značkou. Evropa dosadila svého nejlepšího koně v podobě automobilky Mercedes-Benz na osmé místo. Ten zase o místo zaostává za asijskou dvojkou, další automobilkou Toyota. Žebříček doplňuje na šestém místě Coca-Cola, na devátém McDonald’s a na desátém Disney.

Dnes nejčtenější

.