Zavřít reklamu

Před pár dny představil Apple kromě nové generace iPhonů i novou bezdrátovou nabíječku nazvanou MagSafe, která se magneticky připojuje k iPhonu (od iPhonu 8 a 8 Plus výše) a bezdrátově jej nabíjí výkonem až 15 W. Nyní známý leaker Max Weinbach zjistil, že dokáže nabíjet i nejnovější ohebný telefon Samsungu Galaxy Z Fold 2.

Nabíječka, která se prodává za 39 dolarů, by technicky vzato měla fungovat s jakýmkoli zařízením kompatibilním se standardem bezdrátového nabíjení Qi, avšak vzhledem k tomu, že většina smartphonů postrádá magnet na zadní straně, připojit ji k nim nelze. Nicméně díky magnetům uvnitř skládacího telefonu Galaxy Z Fold 2 to možné je.

Magnety v nejnovějším ohebném telefonu Samsungu každopádně nejsou tak silné jako v nových iPhonech, jelikož jsou umístěny v jeho kloubu a na straně, aby se zajistilo, že se bude správně otevírat a zavírat.

Podle všeho MagSafe nemůže Galaxy Z Fold 2 (či jiné nekompatibilní zařízení) nabíjet výkonem 15 W jako nové iPhony, ale výkonem dvoj či trojnásobně nižším. Nedávno Samsung uvedl na trh bezdrátovou nabíjecí podložku kompatibilní se standardem Qi s názvem Wireless Charger Pad Trio, která dokáže nabíjet současně dva smartphony a jedny chytré hodinky Galaxy Watch.

Související články

Dnes nejčtenější

.