Zavřít reklamu

Samsung pracuje na čipsetu s názvem Exynos 9925, který bude disponovat vysoce výkonným GPU od společnosti AMD. To by mu mělo pomoci konkurovat špičkovým čipům od Qualcommu.  S informací přišel známý leaker Ice Universe.

V loňském roce Samsung s AMD uzavřel víceletou dohodu, na základě níž získal přístup k jeho pokročilé grafické architektuře RNDA. To jihokorejskému technologickému obrovi umožní nahradit současné grafické čipy Mali výkonnějšími řešeními.

V tuto chvíli není známo, kdy by Exynos 9925 mohl být uveden na scénu, spekuluje se však, že první GPU od AMD se v čipech od Samsungu objeví v roce 2022. To by znamenalo, že Samsung nový čipset nepředstaví dříve než v druhé polovině příštího roku.

Samsung se výkon svých čipů snaží vylepšovat i v procesorové části – procesorová jádra Mongoose nahradil vysoce výkonnými jádry ARM. O tom, že se mu tento krok vyplatil, svědčí skóre jeho nového čipu pro střední třídu Exynos 1080 v populárním benchmarku AnTuTu, kde získal téměř 700 000 bodů a překonal tak zařízení poháněná současnými špičkovými čipy Qualcommu Snapdragon 865 a 865+.

Technologický gigant také pracuje na vlajkovém čipu Exynos 2100, který budou používat telefony jeho chystané vlajkové řady Galaxy S21 (S30). Ten bude údajně výkonnější než připravovaný Snapdragon 875 (z hlediska grafického výkonu by však měl zhruba o 10 % zaostávat – stále bude používat grafický čip Mali, konkrétně Mali-G78).

Související články

Dnes nejčtenější