Zavřít reklamu

Společnost Samsung se nijak netají tím, že má se svými skládacími smartphony velkolepé plány. Podle posledních zpráv to dokonce vypadá, že nehodlá zůstat u „tabletového“ formátu Galaxy Z Fold nebo u smartphonů typu Galaxy Z Flip. Server LetsGoDigital totiž přinesl zprávu o tom, že si jihokorejský gigant nechal patentovat duální skládací smartphone, připomínající v mnohém laptop.

Zmíněný patent popisuje zařízení s rozšiřitelným displejem, jehož obě strany se mohou složit či rozložit pro vylepšení mobility nebo naopak pro přidání dalších funkcí. Telefon, popsaný v patentu, by mělo být podle společnosti Samsung možné používat také jako menší laptop. Zařízení by mělo být opravdu velmi skladné pro dokonalou mobilitu, a ve složeném stavu by se mohlo vejít i do opravdu malé tašky nebo kapsy batohu. Jak to tak u patentů bývá, nemusí pochopitelně dojít k jejich realizaci, případně se výsledný produkt může od původního popisu a ilustrací značně lišit. Patentová žádost byla původně podaná již v roce 2018, a strategie společnosti Samsung na poli skládacích smartphonů od té doby prošla zásadními proměnami. Vyvinout a sestrojit popsané zařízení by pro firmu Samsung mohlo být skutečnou výzvou, Samsung ale na příkladu Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip jasně dokázal, že si se svými skládacími smartphony neváhá vyhrát, a že si na nich dává skutečně záležet.

Patentová žádost Samsungu nicméně popisuje hned několik různých variant zpracování zmíněného skládacího zařízení. Produkt by měl být podle všeho víceúčelový a jeho schopnosti by měly přesahovat schopnosti běžných smartphonů, dokonale kompaktní design by zase jistě uvítali ti, pro které je mobilita jednou z prioritních faktorů při nákupu nového chytrého mobilního zařízení. Nechme se překvapit, s čím se nakonec Samsung vytasí.

Související články

Dnes nejčtenější

.