Zavřít reklamu

Asistent Google je dostupný prakticky na všem, od smartphonů po chytré displeje, a nyní se na něj mohou těšit i uživatelé většiny chytrých televizorů Samsungu uvedených na trh v letošním roce. Jako první dorazí ještě tento týden do USA, do ostatních zemí pak do konce roku.

Konkrétně budou hlasového asistenta Googlu podporovat následující televizory: 2020 8K a 4K OLED, 2020 Crystal UHD, 2020 Frame a Serif a 2020 Sero a Terrace.

Ovládání hlasem na chytrých televizorech Samsungu předtím obstarávala jeho vlastní platforma Bixby, jelikož jeho televizory neběží na operačním systému Googlu Android TV (který brzy změní název na Google TV). Pomocí hlasového asistenta Googlu bude uživatel moci dělat vše od ovládání přehrávání po otevírání aplikací. Je také možné jej požádat, aby našel filmy určitého žánru nebo filmy s určitým hercem. A samozřejmě lze prostřednictvím něj ovládat zařízení chytré domácnosti, poslouchat předpověď počasí a provádět jiné obvyklé akce.

Pokud náš náhodou čtete v USA, asistenta na své televizi nastavíte takto: jděte do  Settings > General > Voice a vyberte Voice Assistant. Po vybídnutí zvolte Google Assistant. Pokud se vám tato možnost nezobrazuje, budete muset software televizoru aktualizovat na nejnovější verzi. Pro dokončení nastavení je třeba zapnout asistenta na vašem smartphonu.

Související články

Dnes nejčtenější

.