Zavřít reklamu

Nedokážu si ani vybavit všehny ty pisníčky, u kterých jsem si vzpomněl pouze na melodii, ale díky neznalosti textu jsem je už najít nedokázal. Podobná věc se asi stala každému, včetně vývojářů pracujícího na službě Google Now. Ta totiž nyní nabízí vyhledávání písniček pomocí pouhého zabroukání jejich melodie. Jen pár dní po tom, co Apple oznámil, že Siri dokáže vyhledat písničky pouze díky čísti jejich textu, tak Google zasazuje protiúder se svým vlastním hlasovým asistentem. Nová fíčura je dostupná už teď a výsledky vyhledávání hodně záleží na vaší schopnosti přesně broukat.

GoogleHumScreenshot
Moje ztvárnění I See Fire nenašlo původní verzi od Eda Sheerana.

Broukání mi asi moc nejde, protože během mého testování sice Google nalezl díky mému nepřesnému ztvárnění populární skladby, jako třeba Yesterday a Let It Be od The Beatles, algorytmus ale narazil na problémy s jinými skladbami. Část diskografie Davida Bowieho asistent přesně našel až potom, co jsem vyměnil broukání za pískání, které služba také podporuje. V sestupné řadě úspěchu vyhledávání broukání-pískání-zpěv tak zřejmě záleží na popularitě písně, kdy oblíbenější songy rozezná díky použité technologii strojového učení program lépe. Nebo jsem v broukání opravdu příšerný.

Google se sám chlubí pokročilými technologiemi, které do vývoje nové vlastnosti nasadil. Algorytmy prý z každé z analyzovaných písní odebírají všechny nepotřebné zvuky, aby skončili s kosterní melodií, kterou pak párují ke vstupu z uživatelského zařízení. Hodí se vám tahle jistě draze vyvíjená technologie? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.