Zavřít reklamu

Předevčírem sledovaly miliony fanoušků technologií představení nové generace iPhonů. Byl mezi nimi i smartphonový obr Xiaomi, který si z Applu následně udělal legraci kvůli tomu, že k iPhonům 12 nově nepřibaluje nabíječku.

Xiaomi si do Applu konkrétně rýplo na Twitteru slovy „bez obav, z krabičky od Mi 10T Pro jsme nic nevyndali“. Svůj příspěvek doprovodilo krátkým videem, kdy na nás po otevření krabičky nevykoukne telefon, ale právě nabíječka.

Takovéto šťouchnutí není v technologickém světě výjimečné, někdy se však obrátí proti původci. Stalo se to například loni Samsungu, který na YouTube před několika lety zveřejnil klip, v němž si utahuje z Applu za chybějící 3,5mm jack u iPhonu 7. Video však loni v tichosti odstranil poté, co uvedl na trh vlajkovou řadu Galaxy Note 10, která stále populární konektor rovněž postrádala. Sluší se nicméně dodat, že zatímco pro Apple je 3,5mm jack od roku 2016, kdy iPhone 7 uvedl na trh, minulostí, Samsung jej dodnes u některých modelů nabízí (již však ne u vlajkových).

Nutno podotknout, že Apple odstranil nabíječku (a také sluchátka EarPods) nejen z balení iPhonů 12, ale i všech dalších aktuálně prodávaných iPhonů (tedy iPhonů 11, iPhonu SE a iPhonu Xr). V krabičkách od zmíněných zařízení tak uživatelé nyní najdou pouze nabíjecí kabel. Apple pro mnohé kontroverzní krok zdůvodňuje ohledy na životní prostředí (konkrétně mu má pomoci snížit jeho uhlíkovou stopu).

Související články

Dnes nejčtenější

.