Zavřít reklamu

Minulý týden respektovaný analytik Ming-Chi Kuo pro web ITHome uvedl, že Huawei zvažuje prodej své divize Honor. Společnost toto vzápětí na sociální síti Weibo dementovala a zpráva byla z webu dokonce stažena. Nyní však agentura Reuters napsala, že Huawei jedná se společností jménem Digital China o prodeji části smartphonového byznysu Honoru. Hodnota „dealu“ by prý mohla být mezi 15–25 miliardami jüanů (v přepočtu mezi 51–86 miliardami Kč).

Digital China prý není jediným zájemcem o koupi značky, dalšími by měla být společnost TCL, vyrábějící v současné době zařízení značky Alcatel, a smartphonový gigant Xiaomi, který je jedním z hlavním konkurentů Huawei na mnoha trzích světa. Nejvážnější zájem prý ale projevila právě první zmíněná firma.

Proč by Huawei mohl chtít Honor, resp. jeho část, prodat, je zřejmé – pod novým majitelem by značka nepodléhala obchodním sankcím americké vlády, které byznys technologického obra již nějakou dobu citelně zasahují.

Honor byl založen v roce 2013 a původně fungoval jako smartphonová podznačka v rámci portfolia Huawei, přičemž cílila zejména na mladé zákazníky. Později došlo k jejímu osamostatnění a kromě smartphonů nyní nabízí i chytré hodinky, sluchátka nebo laptopy.

Související články

Dnes nejčtenější

.