Zavřít reklamu

Čínský trh za devět měsíců letošního roku vygeneroval dohromady 108 milionů smartphonů podporujících 5G sítě. Vyplývá to z nové zprávy zveřejněné vládním úřadem China Academy of Information and Communications Technology.

Jen v září bylo podle zprávy na domácí trh dodáno téměř 14 milionů 5G smartphonů, v čemž bylo zahrnuto 26 nových modelů. Kumulativní dodávky za období leden–září dosáhly 108 milionů kusů, kteréžto číslo zahrnovalo 167 nových 5G modelů.

Celkově bylo minulý měsíc na čínský trh dodáno 23,3 milionu smartphonů, z čehož 60 % tvořila zařízení s podporou 5G. Jinými slovy, největšímu smartphonovému trhu na světě nyní dominují telefony, které přicházejí s novou generací síťových standardů.

Od ledna do září bylo na čínský trh vyexpedováno celkem 226 milionů telefonů, z nichž drtivá většina – 218 milionů nebo také 96,5 % – byly smartphony. Zařízení, které „umějí“ 5G sítě, bylo z tohoto množství 108 milionů neboli 47,7 %.

Za zmínku stojí také to, že v září se dodávky 5G smartphonů v zemi meziročně zvýšily o 29,6 %. Kumulativní dodávky smartphonů se nicméně z roku na rok snížily o 22 %. Pokles podle zprávy pravděpodobně způsobila koronavirová pandemie.

Témata: ,

Dnes nejčtenější

.