Zavřít reklamu

Tlak od uživatelů mobilních telefonů měl v posledních letech za následek rapidní nárůst příkonu nabíjecích systémů. Nabíječky nabízené výrobci přímo s telefony se ovšem stále nedostaly blízko hranici sta wattů. Jednu z nevýkonnějších nabíječek nabízí například OnePlus se svým 7T. Ta se maximálně dostane na příkon 65 wattů. I přes to, že naše zařízení připojené k síti přímo kabelem stále spolehlivě nedosáhnou na zaokrouhlenou metu, podle nových úniků bysme se už příští rok mohli dočkat 100 wattového bezdrátového nabíjení.

SamsungWirelessCharger

S informací přišel leaker s přezdívkou Digital Chat Station, který často vynáší zákulisní informace z továren předních výrobců chytrých telefonů. Digital Chat Station tentokrát tvrdí, že nahlédl do plánů ve výzkumných zařízeních velkých firem a může potvrdit, že příští rok bude vážně ve znamení překonání 100 wattového hranice u bezdrátového nabíjení. Za cíl si to dalo množství nespecifikovaných výrobců.

Vzhledem k tomu, že takto výkonné nabíjení generuje velké množství zbytkového tepla, je otázkou, jak chtějí tuto nepříjemnou vlastnost výrobci vlastně obejít. Další obecný problém s rychlým nabíjením představuje relativně rychlá degradace baterie. Při 100 wattovém příkonu nebude stačit telefony osadit dnešním typem baterií, úložiště energie budou muset výrobci řádně upravit a ujistit se, že dokáží vydržet dostatečně dlouhou dobu, aby se zákazníkům vůbec vyplatilo dát přednost rychlému nabíjení před životností baterie.

Související články

Dnes nejčtenější

.